Dobývání Antarktidy ve velkém očekávání

FotogalerieVideoSdílet
18. Srpna 2016

Je neděle 7. srpna 2016 a já společně s Gabčou a dalšími z Dětského folklórního souboru Perníček a Marcipánek Pardubice stojíme v Pardubicích na parkovišti u Ideonu a řešíme problém s odjezdem, který nám vznikl. Místo objednaných 3 autobusů dorazily pouze dva a tak se řešilo, jak téměř 100 člená výprava odjede na tábor do Meziříčka, který měl hlavní motto Dobývání Antarktidy.

Vše se nakonec vyřešilo a odjeli jsme. Po příjezdu na místo následoval oběd a společná hra, při které jsme byli rozděleni do družtev, která byla složena vždy z nejmenších dětí, větších a pak těch nejstarších. Tyto družstva pak během tábora soutěžila v různých hrách a soutěžích.

Pro nás s Gabčou to bylo složitější, protože hned v neděli večer jsme začaly mít střevní potíže a v pondělí se to zhoršilo a tak jsme jely s Gábou domů, když si pro nás přijela mamka s taťkou. Ale se zdravotnicí Betty se mamka domluvila, že když bude vše v pořádku po zdravotní stránce, můžeme zas přijet.

Čtvrtek byl náš den návratu na tábor. Po obědě jsme se zapojily do olympijských bojů, které byly na táboře vyhlášeny. Během zbývajících dnů jsme všichni absolvovali každodenní bodování úklidu pořádku na chatkách, měli jsme bojovou hru, stezku odvahy. Samozřejmě na táboře nechyběl ani karneval, který jsme nestihly s Gabčou, ale stihly jsme diskotéku.

V průběhu tábora jsme měli i celodenní výlet, který jsem já šla pouze úvodních 30 min. Bohužel jsem při chůzi po kamenité cestě z kopce špatně šlápla a udělala si lehký výron kotníku. Co z toho vyplývalo? … Ano, manžel naší paní zdravotnice pro mě přijel a musela jsem odjet zpět na tábor. A protože se ten den nevařilo, měla jsem oběd v nedaleké restauraci.

Čas na táboře rychle utíkal a nám se blížil odjezd, který byl plánován o den dříve z důvodu mé nutné návštěvy u lékaře z důvodu dřívější nemoci.

Nechtělo se nám zpět, ale musely jsme s Gábou ale na krásné chvíle na táboře určitě nezapomeneme a už se těšíme na příští tábor.

Rychlý kontakt

Terka UHLÍŘOVÁ
Třída Míru 97
530 02 Pardubice


Telefon: +420 775 105 510
E-mailinfo@terezauhlirova.cz
Web:    www.terezauhlirova.cz